Právě proběhl tradiční Veletrh pracovních příležitostí na PEF

Jako již tradičně, i letos pořádala Provozně ekonomická fakulta ČZU Veletrh pracovních příležitostí. Přinášíme vám malé ohlédnutí za touto událostí.

Veletrhu pracovních příležitostí se v letošním roce zúčastnilo 32 společností z různých oborů činností, které s fakultou spolupracují v oblasti vzdělávání, konferencí, přednášek a dalších aktivit. Zaměření společností bylo opravdu široké. Od bank, přes auditní nebo poradenské společnosti, výrobce automobilů a hraček, dále pojišťovny, logistické společnosti, výrobce nápojů až po ministerstva a neziskovou organizaci. Firmy nabízely našim studentům různé pozice “na míru” - tedy v oblasti podnikové ekonomiky, marketingu, HR managementu, public relation, v  IT, administrativě, logistice a mnoha dalších oblastech. Ze strany firem byl kladně hodnocen zájem studentů o nabízené pozice i činnost firmy. Mnozí studenti pak zanechali společnostem i své kontaktní údaje s informací, o jakou pozici by měli zájem, případně v jaké oblasti by rádi pracovali.

Zástupci firem představili účastníkům širokou nabídku pracovních příležitostí na částečný i hlavní pracovní poměr a seznámili studenty s dalšími formami získávání zkušeností – ať již ve formě stáží, trainee programů, exkurzí, startupů, apod. Studenti měli možnost si osobně pohovořit se zástupci firem, získat cenné rady, informace a kontakty, a tím zvýšit své šance uplatnění na trhu práce. Některé společnosti dokonce pro zájemce připravily i různé hry či soutěže.

Hry a soutěže

Také PEF připravila pro své studenty dvě hry. Cílem první, nazvané Profesní rozlet, bylo na herní kartu posbírat u jednotlivých stánků razítka firem. Společnosti mohly dávat razítka na základě různých kritérií, aktivity studenta, vyplnění dotazníku apod. Pro zařazení do slosování bylo důležité získat aspoň jedno razítko a správně vyplnit hrací kartu. Herní kartičky odevzdalo 88 studentů. Celkem bylo posbíráno 619 razítek, v průměru každý student získal 7 razítek. Slosování proběhlo po 14 hodině. Tři vylosované studentky získaly podle počtu razítek voucher na nákup v obchodě Alza v hodnotě 2000 Kč (nejméně razítek), 3000 Kč a 5000 Kč (nejvíce razítek).

Druhou hru připravil, v rámci Střediska informačních služeb PEF, tým laboratoře HUBRU, tentokráte nazvanou Huuunt them all!. Hra byla vytvořena v 3D prostředí virtuální reality a díky nasazení brýlí pro VR se hráč přenesl do virtuálních chodeb a prostor naší fakulty, kde měl za úkol do síťky pochytat co největší množství sov v daném časovém limitu. První tři nejúspěšnější chytači virtuálních soviček si také odnesli dárkové balíčky od PEF.

Ceny výhercům soutěže Profesní rozlet předala paní proděkanka pro studijní a pedagogickou činnost PhDr. Pavla Rymešová Ph.D. Následně pan Ing. Petr Kos předal ceny vítětům zábavné virtuální hry Huuunt them all! a nakonec také zástupkyně firmy Rödl & Partner předaly cenu, poukaz na plavbu po Vltavě, výherci jejich soutěže.

V neposlední řadě se studenti mohli seznámit také s projektem Uniqway, což je první univerzitní carsharing, za jehož vývojem stojí studenti z ČZU, ČVUT a VŠE.

Akce se konala v prostorách nově zrekonstruovaného atria budovy Centra ekonomicko-manažerských studií (CEMS), v přízemí i v prvním patře dne 21. února 2019 od 10 do 16 hodin. Celkem se Veletrhu pracovních příležitostí na PEF ČZU v Praze zúčastnilo cca 1 800 studentů.

Autoři: Marie Šimpachová Pechrová, Jana Pitrová a Barbora Bendová

Atutoři videa: Martin Sloup, AppVenture tým