Letní škola v zimě – Doing Business in South Africa

„Dumela Africa!“, sotštinou „Ahoj, Afriko“. V lednu roku 2020 se uskutečnil první ročník letní školy v 8500 km vzdáleném městě Bloemfontein v Jihoafrické republice.

Tým patnácti studentů se pod vedením Ing. Martina Kozáka z Mezinárodního oddělení PEF zúčastnil dvoutýdenního programu Doing Business in South Africa. Letní škola proběhla na University of the Free State, s níž Česká zemědělská univerzita v Praze již několik let spolupracuje.

Dočasným domovem se studentům stalo město Bloemfontein ležící ve vnitrozemí přibližně čtyři hodiny od Johannesburgu. Konkrétně pak univerzitní kampus, který zajišťoval studentům bezpečnost a možnost volného pohybu v jinak poměrně nebezpečné zemi. 

V rámci studia se čeští studenti zúčastnili několika přednášek tamních lektorů, jejichž hlavním tématem byl obchod a ekonomie, avšak s přesahem do místních reálií. Završením studia byla prezentace skupinových projektů vypracovaných ve spolupráci s jihoafrickými studenty.

Kromě přednášek na univerzitní půdě se studenti účastnili dalších vzdělávacích činností v terénu, jako například noční přednášky na místní hvězdárně, která se dočkala velmi pozitivních ohlasů.

Vedle výuky byla součástí letní školy celá řada organizovaných výletů. Studenti tak mohli okusit maximum z toho, co Afrika může svým návštěvníkům nabídnout, ať už šlo o pozorování divokých zvířat v národních parcích, koupání se v Indickém oceánu, nebo výstup k jednomu z nejvyšších vodopádů světa nacházejícím se v Dračích horách. Součástí všech výletů pak bylo poznávání místní kultury, jazyků a chutných pokrmů a samozřejmě i slunného počasí, jelikož v lednu v Jihoafrické republice vrcholí léto.

Letní škola byla skvělou zkušeností pro obě strany, díky tomu lze očekávat její opakování. PEF navíc nabízí i jednosemestrální výměnné pobyty na této partnerské univerzitě, zájemci jsou vítáni.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.