Startuje certifikační program TIBCO Statistica

Studenti PEF ČZU mají nově možnost získat certifikát potvrzující jejich znalosti statistického analytického softwaru TIBCO Statistica, který je běžně využíván v praxi a zároveň i ve výuce vybraných statistických předmětů na PEF ČZU.

Společnost DataFriends, jako lokální Gold Partner TIBCO Software pro ČR, ve spolupráci s Katedrou statistiky PEF ČZU, umožňuje studentům získat certifikát potvrzující získané znalosti softwaru TIBCO Statistica.

Podmínky získání certifikátu zahrnují absolvování příslušného předmětu/kurzu na univerzitě, který je vyučovaný v softwaru TIBCO Statistica, samostudium za využití poskytnutých výukových materiálů a úspěšné absolvování certifikačního testu.

V současné době mají studenti možnost získat certifikaci ve dvou úrovních:

• Data preparation and statistical analyses (určeno pro bakalářské studium)
  • Advanced analytics and automatization (určeno pro magisterské studium)

Podrobné informace a přihláška k certifikaci jsou k dispozici na stránkách www.statistica.pro.

Již od roku 2010 katedra rovněž nabízí možnost certifikace znalostí softwaru SAS. Podrobné informace naleznete na adrese www.sas.com/scyp.

Studenti se v případě zájmu o certifikaci znalostí softwaru TIBCO Statistica a SAS mohou obrátit na pedagogy Katedry statistiky PEF ČZU:

Ing. Tomáše Hlavsu, Ph.D. (hlavsa@pef.czu.cz) - software SAS

Doc. Ing. Marii Prášilovou, CSc. (prasilova@pef.czu.cz) - software TIBCO Statistica

Ing. Radku Procházkovou, Ph.D. (prochazkova@pef.czu.cz) - software TIBCO Statistica