Podání přihlášky ke studiu

Záměr na pěstování a zpracování bylinek vyhrál soutěž podnikatelských projektů

Neotřelá nápaditost, netradiční pojetí i vysoká kvalita zpracování podnikatelských záměrů, k tomu porota sestavena z úspěšných praktiků svých oborů a zajímavé ceny, i tak je možné v krátkosti charakterizovat letošní týmovou studentskou soutěž podnikatelských projektů v rámci předmětu Provoz a hospodaření podniků na Katedře řízení Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze. Finále soutěže se uskutečnilo 5. 1. 2017 v zasedací místnosti Provozně ekonomické fakulty.

Pro studentské týmy byly motivací nejen hodnotné ceny sponzorů soutěže (SANU BABU, spol. s r.o., Komerční banka a.s., Farma Moulisových s.r.o., Janova pec – Jan Král, Golf Slapy, s.r.o. a Provozně ekonomická fakulta), ale také možnost prezentovat své projekty porotě sestavené z úspěšných manažerů, podnikatelů a investorů. V porotě zasedali Ing. Jana Bérová, předsedkyně správní rady Institutu 2080, Business Development Director v KPC, spoluvlastník společností Golf Slapy, s.r.o. a SANU BABU, spol. s r.o.; Ing. Martin Ehrenberger, MBA, Manager of Segment Management – Small Business, Segments & Products, Marketing and Communication Komerční banky a.s.; Ing. Olga Heralová, finanční ředitelka Energie – nemovitostí a.s. a odborný asistent Ústavu ekonomiky a řízení podniku Fakulty strojní ČVUT v Praze; Ing. Martin Pelikán, Ph.D., děkan Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze.

Do finále soutěže se probojovaly 4 nejlepší projekty z počtu několika desítek projektů:

  • Poppy Sheik – pěstování máku a jeho zpracování týmu ve složení Karolína Blehová, Magdaléna Derflová, Jonáš Kašpar a Jan Provazník,
  • Výstavba bioplynové stanice týmu ve složení Jakub Čížek, Karolína Dandová, Gabriela Doležalová, Viktor Tomášek a Lanka Hofierková,
  • Pěstování konopí pro lékařské účely týmu ve složení Kateřina Keharová, Tereza Nehézová, Tereza Vitásková, Vitejčková Renaty a David Zvára.
  • Pěstování a zpracování bylinek týmu ve složení Miroslav Anderš a Tomáš Kouba.

Především za svoji nápaditost porota nejvíce ocenila projekt Pěstování a zpracování bylinek, který v součtu získal 17 bodů. A tak si autoři projektu Miroslav Anderš a Tomáš Kouba kromě pochvalného ocenění členů poroty jednotlivě odnesli také jednorázové mimořádné stipendium ve výši 5 000 Kč, poukázku na odběr zboží od SANU BABU spol. s r.o. v hodnotě 5 000 Kč, finanční odměnu 2 500 Kč od Farmy Moulisových s.r.o., dárkovou tašku společnosti Janova pec, upomínkové předměty Komerční banky a.s. a volný vstup na golfové hřiště Golf Park Slapy na rok 2017. Zkrátka nepřišly ani týmy na druhém, třetím a čtvrtém místě: Poppy Sheik – pěstování máku a jeho zpracování (15 bodů), Výstavba bioplynové stanice (12 bodů) a Pěstování konopí pro lékařské účely (6 bodů). Že by se aktivní přístup studentů ke studiu opět začal vyplácet?

Členové poroty hodnotili pozitivně nejen zajímavé náměty, dobrou kvalitu zpracování, ale i to, že studenti zpravidla pohotově a fundovaně reagovali na jejich dotazy. Nejlepší projekty by ve většině ohledů mohly směle konkurovat projektům, které se porotcům dostávají do rukou v jejich profesním životě. I když se žádný z porotců nerozhodl investičně podpořit některý z hodnocených projektů, věříme, že po dořešení některých skrytých i deklarovaných rizik, by se tak určitě stát mohlo.

Na závěr patří poděkování kolegům z předmětu Provoz a hospodaření za spolupráci, vedení fakulty a dalším sponzorům a partnerům za podporu a členům poroty za jejich čas a odborný přínos.

Aktualita

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.