Podání přihlášky ke studiu

Rektor ČZU Petr Sklenička se stal předsedou České konference rektorů

Volba proběhla na 151. zasedání Pléna České konference rektorů v Hradci Králové.

Rektor České zemědělské univerzity v Praze profesor Petr Sklenička byl zvolen předsedou České konference rektorů (ČKR). „Zvolení vnímám jako velkou výzvu, ke které ale přistupuji s patřičnou dávkou zodpovědnosti. Těším se na spolupráci s nově zvoleným předsednictvem a všemi rektory českých vysokých škol,“ uvedl bezprostředně po zvolení Petr Sklenička. V čele ČKR tak nahradí dosavadního předsedu rektora Univerzity Karlovy profesora Tomáše Zimu. Ve funkci bude od 1. srpna letošního roku do 31. července 2021.

Události se již věnovala řada médií.

Česká konference rektorů
Česká konference rektorů (ČKR), založená 28. ledna 1993, je sdružení rektorů všech veřejných (26), všech státních (2) a některých soukromých (18) vysokých škol v České republice. Jejím posláním je zabývat se zásadními otázkami vysokých škol, zaujímat k nim stanoviska a uplatňovat je v zákonodárných a výkonných institucích a úřadech. ČKR navazuje a udržuje styky s Konferencemi rektorů jiných zemí a s příslušnými mezinárodními institucemi, zejména s Evropskou univerzitní asociací (EUA).