Docent Petr Kokaisl získal titul čestný profesor

Na kyrgyzské univerzitě v Oši – Ošském humanitně-pedagogickém institutu byl 16. května docentu Petru Kokaislovi slavnostně udělen titul čestný profesor (prof. h. c.).  

Na základě návrhu tamního rektora vědecké radě univerzity získal pan docent Kokaisl 8. dubna 2019 toto ocenění za své výzkumné a publikační činnosti v oblasti Střední Asie a zejména Kyrgyzstánu. Rektor univerzity ocenil vydání knihy Dějiny Kyrgyzstánu očima pamětníků (autorů Petra Kokaisla a Amirbeka Usmanova), která vyšla i v ruštině a kyrgyzštině.

Univerzita v Oši rovněž vyjádřila svůj zájem na vytváření a rozvíjení spolupráce s naší univerzitou, a to při slavnostním ceremoniálu, který byl spojen s udělením titulu.

Fotogalerie ze slavnostního ceremoniálu naleznete v příloze.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.