Slavnostní zahájení výuky prvního profesně zaměřeného studijního programu na ČZU

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 se uskutečnilo slavnostní otevření prvního profesně zaměřeného studijního programu na ČZU v Praze. Nový studijní program Inovativní podnikání začalo studovat 34 nadšených studentů. Slavnostní akce se zúčasnili také významní hosté jako rektor univerzity profesor Petr Sklenička, děkan PEF doktor Martin Pelikán, velvyslanec Finska Jukka Oulevi Pesola, generální ředitel TIIMIAKATEMIA GLOBAL CORE TEAM doktor Heikki Toivanen, projektant vzdělávání TIIMIAKATEMIA Jukka Hassinen, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) Eva Svobodová a bývalá kvestorka ČZU, nyní kancléřka senátu Jana Vohralíková.

Studijní program vychází  z velmi specifického a oceňovaného vzdělávacího konceptu Team Academy®, resp. ve finštině Tiimiakatemia®, který vznikl na Univerzitě aplikovaných věd v Jyväskyle. Profesně zaměřený studijní program vyučovaný na PEF získal jak akreditaci udělenou MŠMT, tak také cetifikaci finské společnosti Tiimiakatemia® Global (Partus Ltd). Tím splňuje přísné podmínky na metodiku výuky a kvalitu klíčových vyučujících. K oficiálnímu názvu programu je nyní možné přidat i označení Tiimiakatemia® Prague. Více o celém konceptu studijního programu Inovativní podnikání se dozvíte na stránkách studijních programů nebo přímo na webu Inovativní podnikání.

Během studia si studenti založí vlastní podnik na jehož reálném fungování se dále učí. Už nyní mají za sebou řadu praktických zkušeností. Hned na začátku semestru byli vystaveni zkoušce svého umu poradit si v krizových situacích. Jejich úkolem bylo během 60 minut v areálu univerzity podnikáním znásobit částku 100 Kč. Ve čtyř až šesti členných skupinkách prokázali studenti svou schopnost komunikace, kreativity a improvizace splněním úkolu prostřednictvím nabídky produktů přímo reálným zákazníkům.
Své znalosti studenti získávají prostřednicvím vyučovacích bloků, samostatně formou četby, vlastní refelxí v průběhu týmového koučování a následnou realizací projektů.

Realizováno v rámci projektu Modernizace studia a studijních programů, kvalita a poradenství na ČZU v Praze, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002386, který je spolufinancován Evropskou unií.