Letní škola v Jihoafrické republice – Business development in South Africa

V lednu se uskutečnil již druhý ročník letní školy v Jihoafrické republice. A opět to byl zážitek!

Patnáct studentů ČZU se pod vedením Ing. Martina Kozáka z Mezinárodního oddělení PEF zúčastnilo dvoutýdenního programu Business development in South Africa. Letní škola nově proběhla na dvou místech, a to na University of the Free State v Bloemfonteinu a na North-West University v Potchefstroomu. S oběma univerzitami ČZU v Praze již několik let úspěšně spolupracuje.

Dvoutýdenní program byl rozdělen do dvou tematických bloků. První týden byl vyhrazen exkurzím, cestování, poznávání místních reálií a přírody. Druhý týden pak přednáškám, projektům, seznamovaní se s akademickým prostředím, nebo třeba návštěvě univerzitní vesmírné observatoře.

Během prvního týdne nacestovali studenti kolem 2000 km. Pozorovali divoká zvířata v afrických parcích, navštívili záchranou stranici pro opice, obdivovali prehistorické malby jeskynních lidí a úspěšně zdolali nejvyšší vodopád světa Tugela v Dračích horách.

Druhý týden strávili ve městech Bloemfontein a Potchefstroom, kde absolvovali přednášky vedené místními profesory. Výuka byla zaměřená na obchod, ekonomii, ale i třeba jazyky Jihoafrické republiky. Pomyslným završením tohoto týdne pak byly prezentace studentských projektů.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.