Jakub Vadlejch: světová atletická špička

Jakub Vadlejch je studentem PEF bakalářského oboru Provoz a ekonomika a také vynikajícím atletem, závodícím v hodu oštěpem. Letos o prázdninách vybojoval ve finále Mistrovství světa v atletice v Londýně stříbrnou medaili (hodil 89,73 m).

Gratulujeme Jakube a přejeme spoustu dalších úspěchů nejen v atletice.

Pozn.: V loňském roce vyhrál Diamantovou ligu v Paříži (hodil 88,02 m) a stal se tak čtvrtým Čechem, který ji vyhrál. Dále se umístil na 8. místě na letních olympijských hrách v Riu.

Rozhovor s Jakubem Vadlejchem si můžete přečíst na stránkách Univerzitních novin ČZU iZUN.eu.